پنجشنبه ۰۶ مهر ۰۲

3 مورد که کولر گازی را خراب می کند!

۲۵۲ بازديد

این امکان ندارد که کولر های گازی بیش از 5 سال به صورت مداوم کار کنند و تعمیر کولر گازی سامسونگ خراب نشوند.به هر حال سیستم های سرمایشی سامسونگ نیز مانند دیگر وسائل الکتریکی منازل،وسیله ای مصرفیست.

از این موضوع گذشته،اگر سیستم های اصلی مانند برد الکتریکی و یا فن دستگاه دچار خرابی نشود،با فرسودگی سیم های اتصال برق در اثر حرارت بالا چه می کنید؟!

پس این موضوع را گوشه ذهن خود داشته باشید که با بروز اولین نشانه هایی که در این بخش به معرفی جزئیات آن می پردازیم،با متخصص و یا نمایندگی Samsung  تماس بگیرید.
سامسونگ از معتبر ترین برند های تولید کولر گازی است.سامسونگ ها در نسل جدیدی از کولر گازی تولید می شود و آن مورد کم مصرف است(inverter)

اگر به خرابی اسپلیت اهمیت ندهید باید منتظر چه چیزی باشید؟!

چنانچه مطالبی را که رائه می کنیم را جدی نگیرید،باید بدانید خرابی کولر گازیتان برطرف نشده که هیچ،ثابت نیز نمیماند.چرا که خواسته یا ناخواسته مجبورید از کولر گازی استفاده کنید و با استفاده مکرر،مشکل بزرگ و بزرگتر می شود و قسمت های مختلف این سیستم را مختل نموده تا جایی که ممکن است در دوره زمانی چند ماهه با سوختن موتور کولر گازی سامسونگتان مواجه شوید.

البته که کولر های مدل اینورتر سامسونگ که بصورت نسل جدید کولر های گازی وارد بازار شده اند بسیار حساس تر و هوشمند تر از مدل های معمولی آن عمل می کنند و تعمیرات کولر های گازی اینورتر(کم مصرف) سامسونگ،بسیار تخصصی تر و حساس تر از مدل های معمولی این برند است.

اما برای پیدا کردن نشانه های خرابی کولر گازی سامسونگ ابتدا می بابیست عملکرد آن را زیر نظر داشته باشید.

 

آیا تا به حال نشانه های زیر برای کولر گازی سامسونگتان بروز کرده است؟

  1. آیا تا به حال بوی بد و نامطبوعی از کولر گازیتان منتشر شده است به طور که به صورت محسوس متوجه آن شوید؟اگر این اتفاق افتاده آیا می دانید از کدام قسمت(درونی یا پنل و یا بیرونی یعنی کندانسور) متوجه این بو شده اید؟ دو علت عمده برای این مسئله وجود دارد.اولین مورد آنکه اگر این بو از جانب یونیت و یا پنل داخلی باشد،به احتمال زیاد داخل یونیت دچار کپک زدگی و یا گیر کردن حشرات داخل آن است.معمولا این موارد هنگامی رخ می دهد که در مدت زمانی طولانی از کولر گازی خود استفاده نکرده اید و داخل آن رسوب بسته است.در این حالت نیاز است تا تعمیرکار بتواند قاب بیرونی پنل را باز کرده و داخل آن را به وسیله شوینده های مخصوص تمیز کند.اما در حالتی دیگر ممکن است سیم های وصل به مادر برد و یا برد اصلی الکتریکی دچار اتصالی شده و یا معیوب شده باشند.حتما می دانید سیم های برق در صورت اتصالی و حرارت بالا بوی بدی به علت سوختن و ذوب شدن محافظ پلاستیکی اطراف خود منتشر می کنند.این موضوع یعنی اتصالی سیم ها به تنهایی می تواند برد اصلی الکتریکی را تماما معیوب کرده و باعث شود کولر گازی دیگر روشن نشود!
  2. آیا تا به حال صدا های ناهنجار از کولر گازی شنیده اید؟اگر اینطور است آیا این صدا ممتد و ادامه دار است؟آیا میدانید این صدا از کجا تولید می شود؟ چنانچه این صداها را به صورت ممتد از یونیت یا پنل داخلی می شنوید باید بدانید که وضع کانال های شریان هوا و آب در کولر گازی سامسونگتان خراب است.احتمالا رسوبات فراوانی را به خود گرفته است و جریان برقرار نمی شود!همچنین فیلتر های هوا نیز به طور کامل از ظرفیت خود استفاده نموده اند و دیگر کشش تحمل گرد و خاک را ندارند.اما چنانچه صدایی شبیه به برخورد قطعات داخلی مانند فن دستگاه به بدنه پنل احساس کردید،در نظر داشته باشید که احتمالا یکی از قطعات از جای خود رها شده است و به درستی نمی تواند کار کند!اما چنانچه صدای ناهنجار هرچند جزئی را از سمت قسمت کندانسور شنیده اید،باید بدانید که مشکل به احتمال زیاد از فن موتور و یا خازن آن است.همچنین گاها ممکن است صداهایی بسیار ناهنجار تر از چیزی که تصورش را می کنید از کولر گازی منتشر شود!البته نترسید و تنها سریعا کولر را خاموش کنید.این صدا هم ممکن است از مسدود شدن کانال ها به وجود می آید.
  3. اگر پرتاب باد کولر گازی به آرامی صورت می گیرد و در اصلاح عامه کولر گازیتان جان ارتعاش باد را ندارد در نظر بگیرید که ممکن است آنقدر فیلتر های هوا (air filter) کثیف باشد که باد واقعا نتواند به صورت مناسب پخش شود.بنابراین دریچه پنل را هم چک کنید که جلوی آن بسته نشده باشد.البته چنانچه باد کولر گازی سرمای لازم را ندارد باید بدانید که این مشکل می تواند از شارژ کولر گازی باشد.عوامل دیگری مانند خرابی فن خنک کننده و یا کمبود روغن هدایتگر فن و چرخاننده آن است.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی سامسونگ (سرویسکاران)_samsung representation (serviskaran)

نمایندگی سرویسکاران،نماینده رسمی شرکت سامسونگ با کد رسمی و نیروهای آموزش دیده توسط این برند است.تمامی تعمیرکاران این مجموعه به صورت تخصصی و با مدرک معتبر سازمان فنی در خصوص تعمیرات تخصصی اسپلیت های سامسونگ فعالیت دارند.

یکی دیگر از قابلیت های مجموعه ما گارانتی پس از تعمیرات به مدت 6 ماه می باشد.این طرح ویژه برای مشتریان تهرانی به این صورت است که در صورت تعمیر کولر گازی سامسونگ،گارانتی 6 ماهه عدم بروز مشکل به مشتری داده می شود و چنانچه کولر گازی دچار عیب شود،نمایندگی سامسونگ وظیفه دارد به صورت رایگارن به حل مشکل بپردازد.

فروش قطعات کولر گازی سامسونگ

در بازار امرزوه  فروش لوازم و قطعات کولر های گازی،پیدا کردن لوازم original و قطعات اصلی ساخت کشور کره بسیار سخت شده است.لیکن نمایندگی های رسمی کولر گازی سامسونگ معتبر ترین منبع فروش و پخش لوازم و قطعات اصل کولر گازی سامسونگ است.فروش قطعات کولر گازی سامسونگ با طرح تعرفه استاندارد صورت می گیرد و چنانچه قطعات را از جایی به جز نمایندگی خریداری کردید،ابتداعا از اصل بودن آن(چک کردن هولوگرام و برچسب استاندارد و مارک made in korea ) اطمینان حاصل کرده و در صورتی که احساس به گرانی قطعات کردید،از نمایندگی فروش قطعات کولر گازی سامسونگ استعلام قیمت بگیرید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.